Dünyada Yeni Bir Akım Başladı. Artık Dünyayı Gençler Yönetiyor

Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric 35, Finlandiya Başbakanı Sanna Mirella Marin 36, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen 45, Hollanda’nın yeni Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz Zegerius 45, Medya ve Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Günay Uslu ise 49 yaşında.

Direnç-Çağdaş Mühendisler grupları enerjilerini üyenin sorunlarını çözemeye adamış mevcut EMO Ankara Şubesi Yönetimi gibi aynı anlayışı sürdürmeye kararlı EMO Ankara Şubesi 26. Dönemi yönetecek listeyi oluşturdu.

EMO’nun en başarılı ve en dinamik şubesi olan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu gençleşme akımını mevcut dönemde başlatmış ve başkan olarak Kardelen Kamişli’yi (26 yaşında) seçmiştir.

Başarının artarak devamını sağlamak, kazanılan deneyimleri daha ileri taşımak için bu dönem de Gençlerin, Kadınların ve Değişimin Listesini Direnç-Çağdaş Mühendisler oluşturdu. Gençlerin, Kadınların ve Değişimin Listesinin liste başı Barça Güney’in yaşı da 31.

Direnç-Çağdaş Mühendisler Listesi 25. Dönemde başladığı gençleşmesi akımını 26. Dönem EMO Yönetim kurulunun aynı anlayışla oluşmasını istemektedir.

15-16 Ocak 2022 tarihlerinde yapılacak EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Genel Kurulu’na aşağıdaki adaylarımız ile katılacağız.

Gençlerin, Kadınların ve Değişimin Listesi Direnç-Çağdaş Mühendisler Listemiz için (https://direnc.blog/emo-ankara-subesi-26-donem-adaylarimiz/ )

2022-2024 tarihleri arasında EMO Ankara Şubesi yapacaklarımızı (https://direnc.blog/hedeflerimiz-2022-2024/) linkinden görebilirsiniz.

Sizleri; Gençlerin, Kadınların ve Değişimin anahtarı olan Direnç-Çağdaş Mühendisler Listesini desteklemeye, 15 Ocak 2022’de Genel Kurula katılmaya ve 16 Ocak 2022’de de gençleri iktidara taşımak için oy vermeye çağırıyoruz.