EMO Kazandı, Direnç Kazandı

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şube 25. Olağan Genel Kurulu, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde yapıldı. 3 listenin girdiği seçimleri “Çağdaş Özgürlükçü Demokrat Mühendisler” grubu kazanırken, Ankara Şube yeni Yönetim Kurulu; Ecevit Ablak, Özgür Karagülle, Yiğitcan Ecevit, Mustafa Mumcu, Hatice Bilge Alğın, Kardelen Kamişli ve Yavuz Bilgütay’dan oluştu.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi`nin 25. Olağan Genel Kurulu ve seçimleri, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul 15 Şubat 2020`de ODTÜ Vişnelik Tesisleri`nde EMO Ankara Şube 24. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal`ın konuşmasıyla başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek`in açılış konuşması yaptığı Genel Kurul`da, EMO Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kelleci gözlemci olarak yer aldı.

EMO Ankara Şubesi`nde 16 Şubat 2020 tarihinde yapılan seçimlere, “Çağdaş Özgürlükçü Demokrat Mühendisler”, “Demokrat Mühendisler” ve “Anadolu Mühendisler Grubu” olmak üzere 3 liste girdi. En çok oyu Çağdaş Özgürlükçü Demokrat Mühendisler grubunun aldığı seçim sonucunda Şube Yönetim Kurulu; Ecevit Ablak, Özgür Karagülle, Yiğitcan Ecevit, Mustafa Mumcu, Hatice Bilge Alğın, Kardelen Kamişli ve Yavuz Bilgütay`dan oluştu.

Ceylan Akkuş, Haşim Cihaner, Barış Tombak, Volkan Erbab, Arın Cengiz, Musa Sağlamöz ve H. Ferhat Delibaş Yönetim Kurulu yedek üyesi olarak seçildiler.

Seyit Osman Acar, Sadrettin Eren ve Emin Yıldırım Şube Denetçisi olurken; Yüksel Usta, Abdullah Murat Ortaç ve Ali Kemal Saral yedek Şube Denetçisi olarak belirlendiler.