Yeniden EMO Diyenler Kazandı

22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde Ankara’da yapılan Elektrik Mühendisleri Odası 47. Dönem Olağan Genel Kurulu’nu tamamladık.
Genel Kurula ve seçimlere katılan, ülkemizin içinde bulunduğu Pandemi koşulları nedeniyle aramızda olamayan ama gönüllerinin burada olduğunu bildiğimiz tüm delegelerimize, oda çalışanı arkadaşlarımıza ve genel kurulumuza katılan TMMOB’nin diğer oda temsilcilerine teşekkür ederiz.
Bu genel kurul öncesinde ve genel kurul süresince yaşadığımız tüm gerginlikleri ve kırgınlıkları arkamızda bırakıyoruz. Artık ülkemize, mesleğimize ve meslektaşımıza hizmet etmenin zamanıdır.
Bu seçimde kazanan yeniden EMO, yeniden TMMOB ve mücadelemizin güzelliği olmuştur.

Sağlıkla kalın.

EMO 47. Olağan Genel Kurulu, 23 Ağustos 2020 tarihinde yapılan seçimlerle tamamlandı. İki listenin yarıştığı seçimler sonucunda yeni EMO Yönetim Kurulu, Mavi Liste’den Bülent Pala, Şaban Filiz, Şükrü Can İncebıyık, Çiğdem Gündoğan Türker, Seyfettin Atar, Olgun Sakarya ve Mehmet Özdağ’dan oluştu.
 

EMO 47. Olağan Genel Kurulu`nun Anadolu Otel Esenboğa Termal`de açık havada düzenlenen ilk gün çalışmaları saat 10.00`da başlayıp saat 22.30`da tamamlandı. EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek`in Genel Kurulu açmasının ardından Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığına Erhan Karaçay seçilirken, Tarık Tarhan ve Emin Yıldırım başkan yardımcıları; Asuman Gülay Yıldırım, Mesut Durmaz, Reha Şen ve Ali Can Dumanlı katip üyeler oldular.

Pandemi nedeniyle konuk çağrılmayan Genel Kurul`da, EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek`in açılış konuşmasının ardından gündem doğrultusunda, EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Evindar Aydın tarafından EMO 46. Dönem Çalışma Raporu sunuldu. EMO 46. Dönem Saymanı Mehmet Turgut Mali Rapor`u, EMO 46. Dönem Onur Kurulu Başkanı İsa Güngör Onur Kurulu Çalışma Raporu`nu ve EMO 46. Dönem Denetleme Kurulu Başkanı Gıyasi Güngör de Denetleme Kurulu Çalışma Raporu`nu aktardı.

Delegelerin raporlar üzerine dile getirdikleri görüş ve eleştirilere EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Saral, Ömürhan Avni Soysal, Erol Celepsoy, EMO 46. Dönem Başkan Yardımcısı Evindar Aydın ve EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek yanıt verdi.

EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu`nun aklanması ve 47. Dönem Taslak Bütçesi`nin kabul edilmesinin ardından ilk gün çalışmaları sona erdi.

Genel Kurul`un ikinci günü 23 Ağustos 2020 tarihinde yapılan seçimlerle EMO Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu asıl ve yedek üyeleri ile EMO`yu TMMOB Genel Kurulu`nda temsil edecek asıl ve yedek delegeler ile TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu ile TMMOB Denetleme Kurulu adayları seçildi. Mavi Liste (Şubeler Birlikteliği-Çağdaş Demokratik Mühendisler-DDM Direnç) ile Beyaz Liste`nin (Demokratik Birlik) yarıştığı seçimlerde, 1 kişi de Onur Kurulu Üyeliği ve TMMOB Delegeliği için bağımsız aday oldu. Seçimlerde 713 delege oy kullanırken; 12 oy geçersiz, 701 oy geçerli sayıldı.

Mavi Liste`nin kazandığı seçimlere ilişkin kesinleşmemiş sonuçlar şöyle:

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu

Bülent Pala

Şaban Filiz

Şükrü Can İncebıyık

Çiğdem Gündoğan Türker

Seyfettin Atar

Olgun Sakarya

Mehmet Özdağ

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Genç Ali Nihat Dursun

Ferhat İnal

Cihangir İren

Fatih Mardinoğlu

Sedat Gökmenoğlu

Hakan Tuna

Ali Naci Alpay

EMO 47. Dönem Onur Kurulu

İlhan Metin

Eylem Ölmezoğlu

İrfan Satır

Mustafa Asım Rasan

Çetin İnce

EMO 47. Dönem Onur Kurulu Yedek Üyeleri

Adil Göle

Nagehan Abacılar

Tarık Ciğer

Mehmet Bahadır Demir

Fikriye Yaman

EMO 47. Dönem Denetleme Kurulu

Suat Yılmaz

Hüsamettin Pala

Özgür Yakışan

Hüseyin Ekram Pazarlı

Bekir Dursun

Yaşanur Kaya

İbrahim Aksöz

EMO 47. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Mazhar Oymanlı

Osman Alkan

Haldun Yıldırım

Vedat Aydın

Ahmet Aldanoğlu

Orhan Tunçöz

Metin Çangalgil

TMMOB Yönetim Kurulu EMO adayları

Ufuk Ataç

Erdal Ünver

Nazmi Çaymaz

TMMOB Yüksek Onur Kurulu EMO adayı

Seyit Ali Gürsoy

TMMOB Denetleme Kurulu EMO adayı

Şükrü Güner