WEBİNARLARIN EĞİTİM RAPORU (2020-2021) YAYINLANDI

Eğitim Raporu Webinarlar (2020-2021) yayınlandı. 11 Mart 2020 – 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında Clickmeeting üzerinden gerçekleştirilen 68 webinar eğitiminde elektrik, elektronik, biyomedikal, kontrol, otomasyon, yazılım konularına değinilmiş ve eğitimlere çoğunluğu ülkemizden olmak üzere Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Asya kıtalarından 11.159 kişi katılım göstermiştir. Eğitmenlerin tamamen gönüllülük esasına göre gerçekleştirdiği webinar eğitimleri 10.971,71 kişi/saat sürmüş olup ortalama olarak 1,5 saat civarında gerçekleşmiştir. Webinarların tamamında da Meslek Odamız içerisinde yer alan disiplinlere eşit önem ilkesi ve eşit tavır ile katılımcı, kapsayıcı ve katkı veren anlayışla gerçekleştirilmiştir.
 

WEBİNARLARIN EĞİTİM RAPORU (TIKLAYINIZ)

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu olarak Genel Kurulumuzun tamamlandığı 17 Şubat tarihinden kısa bir süre sonra dünyada ve ülkemizde pandemi ile yüzleşmek zorunda kaldık. Pandemi ile gelen öngörülemeyen yaşam ile; yapmak istediklerimiz, hedeflerimiz bu süreçte aksadı fakat bizler 16 bin üyeye verdiğimiz sözün öneminin bilincinde çalışmalar ile katkı sunmaya devam etmekteyiz.

Bizler Çalışma Programımızda da belirttiğimiz gibi çalışmalarını; odağına “insanı” alarak; emekten, barıştan, eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden yana, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan ve her türlü şiddete, gericiliğe, ırkçılığa, ayrımcılığa karşı bir arada yaşamı savunan bir anlayışla yürütmekteyiz.

Dijitalleşmenin bu denli arttığı günümüzde; dünya ile hayatımıza entegre olan online eğitim ve webinarlar ile üyelerimizin, meslektaşlarımızın ve meslektaş adaylarımızın mesleki gelişimine katkı sunmak amacıyla göreve başladıktan bir ay sonrasında başlattığımız ve düzenli olarak devam ettirmeye çalıştığımız webinarlarımız ile Elektrik Mühendisleri Odası`nın çalışmalarını ileri adımlara taşımayı hedefleyen çalışmalarla katkı sunmaktayız.

11 Mart 2020 – 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında Clickmeeting üzerinden gerçekleştirilen 68 webinar eğitiminde elektrik, elektronik, biyomedikal, kontrol, otomasyon, yazılım konularına değinilmiş ve eğitimlere çoğunluğu ülkemizden olmak üzere Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Asya kıtalarından 11.159 kişi katılım göstermiştir.

Eğitmenlerin tamamen gönüllülük esasına göre gerçekleştirdiği webinar eğitimleri 10.971,71kişi*saat sürmüş olup ortalama olarak 1,5 saat civarında gerçekleşmiştir. Gerçekleşen webinarların tamamında da meslek odamız içerisinde yer alan disiplinlere eşit önem ilkesi ve eşit tavır ile katılımcı, kapsayıcı ve katkı veren anlayışla gerçekleştirmekteyiz.

Toplam Katılım Sağlayan Kişi SayısıToplam Eğitim (Kişi*Saat)
11.99210.971,71

Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme, Kontrol ve Biyomedikal mühendislerinden oluşan 80 bini aşkın üyesi, 14 şubesi, 112 il ve ilçe temsilciliği, 250 işyeri temsilciliği, yüzlerce bilimsel yayını ve 160 çalışanı ile EMO, ülkenin her yerinde 1954‘den beri emek, demokrasi ve mesleki mücadelesini sürdürmektedir.

Raporumuzun hazırlanmasını sağlayan ve gönüllü olarak mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı vermek için çalışan ve çabalayan, çıktığımız yolda destekleri ile bizleri onurlandıran webinar eğitmenlerimize; TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.

TMMOB
Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
25. Dönem Yönetim Kurulu