UFUK ATAÇ`I YİTİRDİK

Elektrik Mühendisleri Odası TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Ataç`ı geçirdiği kalp krizi sonucu yitirdik. Ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz. Ufuk Ataç’ın cenazesi, 17 Ekim 2021 Pazar günü (yarın) Ankara’da Abdülkerim Kuzu Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

Ufuk Ataç, 1950 yılında Ankara‘da doğdu. 1975 yılında Ankara DMMA Elektrik Mühendisliği Bölümü‘nden mezun oldu. Zirai Donatım Kurumu ve İller Bankası Genel Müdürlüklerinde mühendislik görevinde bulundu. 1978 yılında Eltem Şirketler Grubu‘nu kurdu. Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanlığı, Elektrik Müteahhitleri Birliği Başkanlığı, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 27 ve 28. dönemler Yazman Üyeliği ve EMO 32. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. EMO Ankara Şubesi 4. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi olan; EMO`da çeşitli komisyonlarda uzun süre görevde bulunan Ataç, birçok mesleki kuruluşlarda çeşitli kademelerde görevler üstlendi.

Ataç, enerji konusundaki bilgi birikimi ve deneyimleriyle sektörün gelişmesi ve dönüşümü konusunda katkılarda bulunmuştur. 2007- 2012 yılları arasında 6 yıl üst üste Ankara Vergi Rekortmenleri arasında yer alan ve Vergi Onur Ödülü ile ödüllendirilen Ataç, enerji sektörünün önemli kuruluşları arasında yer alan Eltem Şirketler Grubu‘nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Üç kız, iki erkek çocuk babası olan Ufuk Ataç, 16 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Ufuk Ataç`ın cenazesi, 17 Ekim 2021 Pazar günü (yarın) Ankara`da Abdülkerim Kuzu Camii`nde kılınacak ikindi namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı`nda toprağa verilecektir. Başta ailesi ve dostları olmak üzere, Elektrik Mühendisleri Odası`nın ve tüm TMMOB camiasının başı sağ olsun.