Destek Talebi : Lösemili Çocuklar

Merhaba,

Direnc.blog olarak giderek süresi kısalan bir kardeşimize ses olabilmek için bu epostayı yazma sorumluluğunu hissettik. Öykü, birçok arkadaşı gibi Lösemili,  İzmir’de yaşayan 3,5 yaşında bir kız. Öykü Arin’in annesi Eylem ise Bilgisayar Mühendisi bir meslektaşımız.

Minik Öykü’ye nadir görülen Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konuldu, JMML çocukluk çağı lösemilerinin bir türüymüş. Anlayacağınız üzere Öykü Arin’in yaşayabilmesi, hayata tutunabilmesi için ilik bağışı gerekiyor.

Şimdiye kadar ülke bazında bazı Odalarımız, demokratik kitle örgütleri ve diğer vatandaşlar kampanyalar düzenleyerek donör bulmaya çalıştı, uygun bir ilik bulabilmek için seferber oldu. Tüm bu gayrete karşın henüz bir donör bulunamadı. Öykü’nün umutları da her geçen gün azalıyor.

Belki bu donör, Öykü’ye can verecek donör çevremizde, yakınımızda. Ama ne kendisi bunu biliyor ne de biz. Bunu bilebilmek, bir çocuğa can olabilmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Sadece birazcık çaba. Belki de özellikle gençler arasında yapacağımız bir örgütlenme ile bunu bulabileceğiz.

İleride “keşke” dememek için en yakın Kızılay şubesine gidip detayları öğrenmek, uygun gün alıp kampanyaya destek vermekte yarar var. Aşağıdaki linkte bulunduğunuz ildeki bağış merkezlerinin adresi, saatleri ve detaylar var.

https://www.kanver.org/KanHizmetleri/KokHucreBagisiNoktalari/

Hadi, geç kalmadan yaratacağımız dayanışma ile Öykü ve diğerlerine can olalım.

Demokrat Mühendisler Ankara

16.02.2019